E-MAIL
office@vkpartizan.net

nid==1) { ?>

Aktuelno

Prethodnog vikenda održana je tradicionalna internacionalna regata u Zagrebu,"Croatia Open", a veslači Srbije su ostvarili fenomenalan rezultat i vratili se sa devetnaest medelja. Devet zlatnih medalja, sedam srebrnih i tribronzane odličan su pokazatelj dobro odrađenog pripremnog perioda i potencijala posada na početku sezone.

Prvog dana regate, posade našeg  kluba potpuno su dominirale  u disciplini dvojac bez kormilara za seniore, osvojivši prva četiri mesta. Na najviše postolje popeli su se veslači “Partizana”, Marko Marjanović i Nikola Stojić, koji su deonicu od 2000 metara prešli za 06:47,12 ostavivši iza sebe Nenada Babovića i Miloša Tomića, koji je trku završio sa vremenom 06:51,50. Bronzanu medalju osvojili su Miloš Vasić i Radoje Đerić sa vremenom 06:52,67, dok su četvrto mesto zauzeli Miljan Vuković i Goran Jagar. U kadetskoj konkurenciji još jednu medalju i to srebrnu doneli su Luka Ranđelović i Luka Pejanović, u konkurenciji dvojac bez kormilara.

Drugog dana regate, ono što su veslači VK “Partizan” učinili prvog dana regate u disciplini dvojac bez kormilara, ponovljeno je i drugog dana u disciplini četveracbez kormilara za seniore. Najbrži su bili Miljan Vuković, Goran Jagar, Miloš Vasić, Radoje Đerić koji su trku završili sa vremenom 06:15,12 , ostavivši  iza sebe Igora Lucića, Luku Đorđevića, takođe članove “Partizana”, koji su veslali sa dva člana “Crvene Zvezde”, Nenadom Beđikom i Igorom Perzićom, dok su trećeplasirani bili Nemanja Nešić, Miloš Stanojević, Nenad Babović, Miloš Tomić, koji su deonicu od 2000 metara prešliza 06:18,06. Marko Marjanović i Nikola Stojić, u disciplini dvojac bez kormilarasu ponovili uspeh ostvaren prvog dana takmičenja, osvojivši novu zlatnu medalju u ovoj disciplini, ostavivši iza sebe posade iz Turske i Austrije.

U mlađim kategorijama,  kombinovana posada "Partizana" i "Smedereva" u sastavu Vladimir Nikolić, Luka Pejanović, NikolaSimović i Vuk Matović osvojila je bronzanu medalju u disciplini četverac bezkormilara za juniore. U konkurenciji kadeta, Dušan Novaković iz"Partizana" je odneo pobedu u skifu, dok su Miljan Milošević, Nemanja Uzanović, Strahinja Marković i Bojan Došljak bili najbolji u četvercu skul.

Sve rezultate prvog i drugog dana regate možete pronaći ukoliko kliknete ovde, a galerije slika možete naći ukoliko kliknete ovde.